Turizm alanında eğitim veren Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen “Stajıma Avrupa’da Başlıyorum” adlı Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici Hareketliliği Projesi ile İspanya’da staj yapacaklar.

Okul tarafından yürütülen proje ile Konaklama ve Seyahat Hizmetleri ve Yiyecek İçecek Hizmetleri alan öğrencileri İspanya’nın Cordoba ve Gijon şehirlerinde buluna proje ortağı turizm işletmelerinde 3 hafta süren staj faaliyetine katılmaya hazırlanıyorlar. Kasım ayından bu yana süren hazırlık çalışmaları düzenlenen kültürel ve mesleki hazırlık semineri ile tamamlandı. Seminerde katılımcı öğrencilere İspanya ve İspanya turizmi hakkında bilgi verildi, staj bölgeleri, işletmeler, lojistik organizasyonu anlatıldı.

14 kişilik öğrenci grubu 20 Şubat tarihinde hareketlilikleri gerçekleştirmek üzere yola çıkacaklar. Proje kapsamında, Okulun Teknik Müdür Yardımcısı ve Erasmus Koordinatörü Mehmet Güngör Can refakatinde 8 öğrenci İspanya’nın Gijonşehrinde, Yiyecek İçecek Hizmetleri alan öğretmeni Mustafa Temiz refakatinde 6 öğrenci ise Cordoba şehrinde proje ortakları olan otel ve restoranlarda staj yapacaklar.

Okulun Teknik Müdür Yardımcısı ve Erasmus Koordinatörü Mehmet Güngör Can “projemiz ile öğrencilerimizin mesleki eğitimlerine katkıda bulunurken, yabancı dil becerilerini artırmayı, iş hayatına atıldıklarında hizmet verecekleri yabancı konuklarla daha rahat iletişim kurmalarını hedefliyor, onları farklı kültürleri tanıtmayı istiyoruz” dedi.

Okul Müdürümüz Hasan Aydın ise, “turizm alanında Türkiye’nin 50, ilimizin tek proje okulu olan Ünye MTAL, bu yıl 4. Erasmus projesini yürütmektedir. Bu projemiz de öğrencilerimizin daha donanımlı ve yurt dışı tecrübesi edinmiş olarak mesleklerine bir adım önde başlamalarını sağlayacak.Okulumuzun tanıtımına da önemli katkı sağlayacak projemizde emeği geçen idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Stajıma Avrupa’da Başlıyorum adlı Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici Hareketliliği Projesi 20 Şubatta başlayacak ve öğrenciler 12 Mart’ta geri dönecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.