Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı DUYUR kategorisi altında aktivist olarak başvuru yapan Sedef Samsunluoğlu, SMA’lı çocuklar büyüsün belgeseli kapsamında yaptığı hak temelli çalışmalar, SMA hastalığı kampanyalarında bağış toplayan ve başaran BeHopeForDemirali ve HelpforMiraz yani SMA’lı mirza için kampanya yürüten ekip üyelerinin birçoğu ile görüşerek hastalık hakkında bilgi içeren bir belgesel yaptı.

Belgeselde öncelikle hastalığı nasıl duyduklarını, ne hissettiklerini, yardım ettilerse nasıl yardım ettiklerini, kampanya başarıya ulaşınca ne hissetiiklerini, tedavi sürecini nasıl gözlemlediklerini ve tedavinin işe yarayıp yaramadığını anlatan soruları içeren soruları tüm kampanya paydaşlarına soru olarak yöneltti.

Onlar SMA kampanyalarında ne zorluklar yaşadıklarını, kopma yükselme anlarını unutamadıkları anları belgeselde anlattılar. Belgeselde birçok yaşayan yerel kişiye yer verildi. Konuya kampanya düzenleme ve başarmanın azmin ve sonucun güzeliğinin yansıtıldığı  belgesel yaklaşık 40 dakika sürdü. Temsilcisi olduğumuz altaş tv de de yakında belgesel yayımlanacaktır. Belgesel linkini aşağıa izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.