ORDU’ DA OTEL DESTİNAYONLARI

Karadeniz bölgesinde otel destinasyonları denildiğinde aklımıza kıyı şeritleri ve yayla otelleri gelmektedir. Otel tercihlerimizi nelere göre yapıyoruz?   Aslında baktığımızda sağlık turizmi, hosteller, butik oteller, resort oteller, kaplıca otelleri, şehir otelleri, bungalovlar gibi çeşitliliği arz etmektedir.

Biz tercihlerimizi yaparken sağlık turizmine yönelik kaplıca oteline yönelirken, kışın kayak yapmak içinde yayla otellerini özellikle son dönemlerin favorisi olan bungalov otellerini tercih ediyoruz. Tatile ya da seyahate gitmeyi planladığınız zaman karar vermeniz gereken en önemli ayrıntı nerede konaklayacağınızdır. Genellikle otel seçerken bütçe birinci ve en önemli kriterimiz oluyor. Ancak otel seçerken sadece konum yâda fiyata bakmak yeterli olmamakla birlikte değerlendirilmeye alınması gereken başka noktalar da göz önünde bulundurulmalıdır. İşte otel seçerken dikkat etmeniz gereken diğer unsurlar sezon dönemlerinde kapasite doluluğu da göz önüne alınmalıdır.

Otellerin sundukları hizmetler çeşitliliğiyle birlikte misafirlerimizi en iyi en farklı özellikle en uzak yerleri tercih ediyoruz.  Aslında bizi yeni rotalara bölgenin kültürü, tarihi, yemekler özellikle bölgesel lezzetleri, farklılık ve en önemlisi reklam yani daha önce gidilmemiş yerleri yeniden keşfetmek.Sosyal medya sitelerde profil edinmek ve sosyal medyada aktif olarak yer almak ve taze içeriklerle her hafta veya her ay güncel kalmak şart. Bir blog tüm bunlar için harika bir araç olabilir. Bunlar bize tercihlerimiz yaparken kolaylıklar sağlıyor. Bölgemizin birçok yol sorunları olmuş olsa bile yayla otellerine giderken nasıl önlemler alınacağına kadar bilgileri paylaşan misafirlerimiz sayesinde tedbirlerimizi alabiliyoruz.

Otel için hangi özelliklere baktığınıza bağlı olarak bünyesinde barındırdığı imkânları kontrol etmek isteyeceksiniz. Belki restoran ve havuz özelliklerinin olmasının yanı sıra otelin farklı imkânlar sunmasını da isteyebilirsiniz; örneğin, spa, çocuklar için mini kulüpetkinliği ya da kayak kursları mevcut olabiliyor mu? Bölgemizin birçok yol sorunları olmuş olsa bile yayla otellerine giderken nasıl önlemler alınacağına kadar bilgileri paylaşan misafirlerimiz sayesinde tedbirlerimizi alabiliyoruz.

Bunlarla birlikte yaz dönemlerinde karadeniz turlarının destinasyonları tercihleri büyük kapasiteli oteller oluyor. Yabancı misafirlerimiz tercih yerleri özellikle yayla otelleri olmaya başladı. Biz de otellerimizi müşteri odaklı hazırlarken isteklere oranla kapasite artırımı gerçekleştiriyoruz.

Otel destinasyonlarını kendi tercihlerimize göre yönlendirmeye başladık. Tercihler bölgenin yapısal ve kültürel alanlarını yansıtmaya devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.