Türkiye genelinde oluşumlarından adından sıkça söz ettiren Rotary Kulübü, yaptığı bir çok iyilik hareketleriyle il ve ilçelerde yaptıkları projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Özellikle insan odaklı projeler üzerine çalışan kulüp, barış ve anlaşmazlıkların çözümü, su ve hijyen, anne çocuk sağlığı, okuma ve yazma, temiz su, çevreyi koruma gibi kendilerince edindikleri ana hedefler üzerine çalışma yürütüyor.
Rotary Kulübü 2430. Bölge Federasyonu Başkanı Kemal Ketrez, eşi Burcu Ketrez, Trabzon, Giresun, Ordu, Ünye Kulüplerinden Sorumlu Bölge Federasyon Yardımcısı Tansu Odabaş, Ordu Rotary Kulübü Başkanı Hakan Karakaş tarafından Ünye’ye ziyaret gerçekleştirildi.
Ünye Rotary Kulübü Başkanı Osman Korur’un ev sahipliğinde Ünye’yi gezen ekip, ilk olarak Terme ilçesi sınırlarında bulunan Bilgin Enerji Santral Müdürü Hüseyin Hakan Altaş’ı ziyaret etti. Altaş tarafından kısa bir slayt tanıtımı yapılması sonrası bilgilendirme alan ekip, santralin çalışması ve gaz enerjisinin açığa çıkması gibi bir çok konuda Altaş ile istişare gerçekleştirdi.
Rotary ailesini ağırlamaktan onur duyduğunu ifade eden Bilgin Enerji Santral Müdürü Hüseyin Hakan Altaş,” Bu ziyaret bizleri çok memnun etti. Onlara tesisimizi tanıtmaktan oldukça zevk aldım. Ekip arkadaşlarımızın soruları da can alıcıydı. Kendilerini yeniden santralimize bekleriz” dedi.
Ekip daha sonra Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar’ı ziyaret etti. Başkan Akar ile işbirliği vurgusu yapan Rotary ailesi, bir çok projeyi de birlikte yürütme kararı aldı.
“El Birliği İçerisinde Farklı Projelere İmza Atarız”
Ziyaret nedeniyle memnuniyetini dile getiren Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar,” Rotary ailesi bu günkü ziyaretlerinde bizleri onurlandırdı. Ankara ve Ünye başkanlarımızla beraber yönetim kurulu üyelerimiz ilçemizde misafir oldular. Hepsine bölgemizde yaptıkları faydalı çalışmalardan dolayı teşekkür ederim. İnşallah el birliği içerisinde daha farklı ve güzel projelere imza atarız” dedi.
“ÜTSO’nun Desteği Bizler İçin Önemli”
Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası ziyaretinde konuşan Ünye Rotary Kulübü Başkanı Osman Korur,” 2430. Bölge Guvernörümüz Kemal bey ve eşi Burcu Ketrez ile beraber Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası başkanımız İrfan beyi ziyarete geldik. ÜTSO olarak bizleri ağırladılar ve desteklerini her zaman gördük. Bundan sonrada görmeye devam edeceğini düşünüyoruz” diye konuştu.
“Ünye İçin Güzel İşler Yapmaya Gayret Edeceğiz”
Ünye genelinde projelendirme noktasında STK’lar ile ortak hareket edeceklerine vurgu yapan Federasyon Başkanı Kemal Ketrez,” Bizler bir yıllığına göreve geliyoruz. 1 Temmuz’da görevi devraldım ve 2022 yılının 30 Haziran tarihine kadar ise bu görevde bulunacağım. Bu arada federasyonumuza dahil olan derneklerimizi ziyaret ederek o yöredeki yapılabilecek iyilik hareketlerinin neler olabileceğini tartışıyoruz. Tabi ki sivil toplum kuruluşlarıyla ortak hareket ediyoruz. Bu hareketi pekiştirebilmek içinde ÜTSO başkanımız bizleri kabul etti. Bu kapsamda birlikte neler yapabileceklerimizi tartışacağız. İnşallah Ünye için güzel işler yapmaya gayret edeceğiz” şeklinde konuştu.
“Her Coğrafyanın Ve Doğanın Değişik Sorunları Var”
Gittikleri her yerde il ve ilçe odaklı farklı toplumlara dayalı olarak proje geliştirdiklerini sözlerine ekleyen Ketrez,” Biz öncelikle sosyal ve farkındalık yönlerinden daha çok projeler yapıyoruz. Her bulunduğumuz il ve ilçede farklı problemler var. Bizim ülkemiz hem geniş hem de her yerde yaşayan çok farklı insan topluluğumuz var. Her doğanın ve her coğrafyanın değişik sorunları var. Ünye’nin yaşamış olduğu problemlerle ilgili sorunları konuştuk. Toplamda yedi adet odak alanlarımız var bizim. Bunlar barış ve anlaşmazlıkların çözümü, su ve hijyen, anne çocuk sağlığı, okuma ve yazma, temiz su, çevreyi koruma gibi ana hedeflerimiz vardır. Ünye’nin bunların hangilerinde ihtiyaçlarını olduğunu birlikte tespit ederek bu odak noktalarının üzerine projeler yapıyoruz. Görevimiz öncelikle sorunu ortaya çıkarmak ve bunun hakkında farkındalık yaratmaktır. Ve ardından da ilgilisine teslim etmektir. Elbette ki bu projeleri en iyi geliştirecek ve yayacak olan devletimizdir. Devletimizin ilgili kademelerine bu projelerin nasıl yapılabileceğini ve ihtiyaçların neler olduğunu bildirerek onlarla beraber yürütmeye çalışıyoruz. Ünye’de de aynı şekilde devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Ketrez’in konuşmasının ardından söz alan Trabzon, Giresun, Ordu, Ünye Kulüplerinden Sorumlu Bölge Yardımcısı Tansu Odabaş,” Bizde bu 4 kulüple beraber ortak hareket ederek bölgemize nasıl fayda sağlayabiliriz. Onun için çalışıyoruz. Osman başkanımız hem bize destek oluyor ve bizlerde kendisine destek oluyoruz” dedi.
“Kadınlara Yönelik 3 Farklı Projelerimiz Var”
Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası ziyaretinde söz Bölge Federasyonu Başkanı Kemal Ketrez’in eşi Burcu Ketrez ise,” Rotary her zaman aile kimliği altında eşlere ve kadınlara son derece önem veren ve yapılan tüm hizmetlerden kadına öncelik veren pozitif ayrımcılık yapan bir sivil toplum kuruluşudur. O yüzden bu dönemde de yine geçmiş dönemlerde olduğu gibi kadına yönelik üç farklı projemiz var. İnşallah Ünye ile birlikte Ordu’da birlikte bu projemizi hayata geçireceğiz” diye konuştu.
Ekip daha sonra Burunucu Mahallesi Muhtarı Kemal Özdemir’i ziyaret etti. Ziyaret sırasında Muhtar Özdemir, mahallesinde yaşanılan sorunları ve ailevi nedenlerle boşanmalara değinerek problemleri Rotary ekibiyle paylaştı. Rotary Kulübü 2430. Bölge Federasyonu Başkanı Kemal Ketrez’in sorunları not aldığı ziyarette çözüm odaklı yapılabilecekler konuşuldu.
Rotary Kulübü Alp Medya’da
Rotary Kulübü 2430. Bölge Federasyonu Başkanı Kemal Ketrez, Ünye Rotary Kulübü Başkanı Osman Korur, 2430 Bölge 20. Grup Kulüpler Guvernör Yardımcısı Tansu Odabaş, Ünye Rotary Kulübü Saymanı Cem Özdemir son ziyaretlerini ise Alp Medya Ajans sahibi Hamza Alp’e gerçekleştirdi. Burada yapılan yayın ve programlar hakkında bilgi alan Rotary Kulübü 2430. Bölge Federasyonu Başkanı Kemal Ketrez, daha sonra Hamza Alp’in sunduğu Ajanda programına konuk oldu. Yaptığı faaliyetleri canlı yayında aktaran Ketrez, bazı projelerini ise Hamza Alp ile paylaştı.
Canlı yayının ardından Alp Medya Ajans’tan ayrılan Rotary ailesi daha sonra Atik Otel’de düzenlenen yemek sonrası Ünye Rotary Kulübü Başkanı Osman Korur’un hazırladığı sunumu izledi. Rotary Kulübü ziyaretlerine ayrıca, Ünye Rotary Kulübü Onur Üyesi Hayri Uygun, Ünye Rotary Kulübü Sekreteri Barkın Torunoğlu, Ünye Rotary Kulübü Sekreteri Barkın Torunoğlu’nun eşi Gizem Torunoğlu katıldı.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.