Ülkenin geleceğini görüyor sanki… Son üç yılda Akkuş’ta kendine yetecek hatta para kazanacak kadar güneş enerjisi santrali kurdu. Ordu’da ilk olan GES ile belediyenin ve tesislerinin tüm elektrik ihtiyacını karşılıyor, yıllık da Belediye bütçesine 1,5 milyon TL’lik katkı sağlıyor. Ve bu yatırımı öz bütçesiyle hayata geçiriyor.

Akkuş Ordu’da rüzgar enerjisine en müsait yer. Ancak önceden yatırımcıları caydıran bir konu vardı, o da elektriğin taşınma sorunu. Başkan Demirci bu sorunu da ilçeye elektrik trafo sahası kazandırarak çözüme kavuşturdu. Ve ardından bir buçuk yıl önce yapımı 15 milyon doları bulan yine Ordu’da bir ilk olan rüzgar enerji santralinin ilçeye kazandırmasının önünü açtı. Santralde 12 megavat elektrik üretiliyor yani günlük 12 bin evin elektrik ihtiyacı demek. Bölge ve ülke ekonomisine çok ciddi bir katkı.

Yine Akkuş’un önemli markalarından biri şeker fasülye…

Akkuş şeker fasülyesi efsanesi yıllardır var ama tanıtımıyla ilgili bugüne kadar bir adım atılmamıştı. Başkan Demirci’nin gayretleriyle coğrafi işaret aldı, artık sınırları aşarak uluslararası bir marka olma yolunda.

Akkuş’un ve bölgenin önemli turizm noktalarından Kertil mesire alanını başta bungalov evler olmak üzere yapılan yatırımlarla adeta bir cazibe merkezi haline getirdi.

Son bir yılda ilçeye kazandırdığı ve hizmete açılan yeni hastane binası PTT binası ve diğer kamu yatırımlarını saymıyorum bile.

Son olarak Akkuş Belediyespor voleybol takımı. Başkan Demirci zamanında sıfırdan başlayan takım kıl payı en üst lig olan Efeler Ligi kapısından döndü. Akkuş’un ve Ordu’nun TRT Spor’da izlenmesi sadece Akkuş Belediyespor ile mümkün. Milyonlarca liralar harcanarak kurulan takımlarımızı da inşallah bir gün TRT Spor’da izleriz.

Hem kendi adıma hem de bu ülkedeki her vatandaş adına bir zeytin ağacının 1000 yıl yaşadığını bilerek tüm insanlık adına başkan İsa Demirci’yi tebrik ve takdir ediyorum. İnşallah yaptığı çalışmalar diğer ilçelere örnek olur. İsa Demirci Akkuş Belediyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.