Müteahhit Cevat Güven, Ünye OSB 3-5 ay içinde tamamlanacak..!

Tamamlandığında 5 bin kişiye istihdam sağlayacak olan Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nde altyapı çalışmaları başladı. İş makineleri sahaya inerek Ünye OSB’nin kısa sürede tamamlanması için mesaiye başladılar.

Yüklenici firma yetkilileri sahadaki incelemelerini yaparak eksileri artıları not aldı ve kameralar karşısına geçerek süreci gazetecilerle değerlendirdiler. Delta İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi sahibi, müteahhit Cevat Güven, Ünye OSB’nin 3-5 ay içinde tamamlanacağını söyledi.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelen Güven, “Biz başladıysak bitiririz” diyerek iddiasını da ortaya koydu. Bu alanı geç kalınmış bir hizmet olarak yorumlayan yüklenici firma yetkilisi, kısa süre sonra çalışmaların tamamlandığını söyleyebileceklerini belirtti.

Müteahhit Cevat Güven, yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

“Ünye OSB Ünye’nin 35 – 40 yıllık hayali diye anıldı hep. Emeği geçen var geçmeyen var ama burada bir iş yapılmaya başlandı ve hayal olmaktan çıkıyor buradaki mesele.

Bazı teknik hatalar vardı ve bunları gidermek biraz zaman aldık. Biz bugün başlangıcı yapıyoruz. Bütün makinelerimiz ilgili yerlere indiler. Biz başladıysak bu iş biter. Ben hiç bir zaman yarım iş bırakmadım. OSB ile ilgili her kesimin katkısı olmalı ve bunu hep birlikte bitirmeliyiz. 35 – 40 yıldan beri geç kalınmış bir proje olsa da buranın Ünye’ye çok büyük katkısı olur. Bana söylenen 5 bin kadar istihdam olacak. Bizim süreyle işimiz yok, en kısa sürede bitireceğiz. Bu iş 3-5 ay içinde biter. Ben de bu bölgenin yetiştirdiği bir insanım. Buranın bitmesini en çok ben isterim.”

Haziran Ayında bölgeye ziyarette bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Ne zaman bitecek?” sorusuna net bir cevap alamasa da Kasım’da biteceği üzerine mutabakat sağlanmıştı.

13 Mart 2021 sözleşme ve 24 Mart 2021 yer teslim tarihli projenin tabelasında işin bitiş tarihi olarak 30 Kasım 2022’ye işaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.