Ünlü ressam Georgia O’ Keeffe

Ünye Ticaret Borsası Özel Eğitim ve Uygulama Okulu nun E-twinning projesi kapsamında 6 ay süren proje takvimindeki bütün etkinler yapılarak proje başarılı bir şekilde sonlandırıldı.

“Hakkında söyleyecek kelime bulamadığım, başka hiçbir şekilde ifade edemeyeceğim şeyleri, renkler ve şekiller ile ifade edebileceğimi fark ettim.” Sözünden hareketle, otizmli bireylerin birçoğunun kendilerini ifade edemedikleri durumlarda sanat aracılığıyla daha rahat ifade ettiklerini gözlemledik.
Otizmli bireyler duygu ve düşüncelerini genellikle kübik tarzda çizimlerle ifade etmektedirler. Bu nedenle kübik tarzıyla dünyaca ünlü ressam Picasso‘nun eserlerini projemiz için tercih etmiş bulunmaktayız. Projemizde Picasso’nun en ünlü eserlerini otizmli bireylerin Görsel Sanatlar eğitimi müfredatında yer alan tekniklerle birleştirerek onların bakış açılarıyla yeniden oluşturulmasını sağlayacağız.
Proje sürecinde, projeye katılan tüm otizmli öğrencilerin; müfredatta yer alan motor becerileri, dikkat süreleri, sorumluluk alma, özgüvenleri, iletişim becerileri, el göz koordinasyonları desteklenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.