26 Ekim 2021 Salı günü saat 16.00-18.00 arası Ünye Belediyesi Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde “ Yeni Ünye İçin MÜZAKERE, 2021-2040” adı altında yapılan toplantı ile ilgili değerlendirmemiz aşağıdadır. Bilgilerinize sunarız.

1- Ünye Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde yapılan müzakere toplantısında M. Hasan Öz’ün önce bir dosya halinde hazırladığı sonra gerçekleşmiş gibi hikâyelerden oluşan romanını yazdığı teklif projeler davet edilenlerle müzakere edildi.

2- Programa katılan Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı, Sivil Toplum Kuruluşları başkanları, siyasi parti il ve ilçe başkanları, esnaf odaları yöneticileri, ticaret ve sanayi kuruluşları sahipleri, sanatçılar, gazete, televizyon temsilcileri, muhtarlar, yazarlar, üreticiler ve çok sayıda destekçiler katıldı.

3- On bir kişilik bir müzakere toplantısı hazırlama tertip heyetinin organize ettiği toplantıda Mustafa Hasan Öz sunuş konuşması yaptı.

Sunuş konuşmasında 17 Haziran’da Ali Nevzat Tesisleri’nde yapılan Ünyeliler Yazdı, 2040, Kar Tanelerinden Gökkuşağına, Yeni Bir Dünya, Başarıların Romanı adlı eserin tanıtımı ve hediye dağıtımı süreci ile başlayan çalışmalar hatırlatıldı ve orada verilen kararla müzakere toplantısının organize edildiği dile getirildi.

Sunuş konuşmasında ayrıca müzakerenin amacı, kuralları anlatıldıktan sonra, kitabın içeriğinde yer alan teklif projelerden bahsedildi. Katılanlardan bu yönde değerlendirme, müzakere ve teklifler talep edildi.

4-Müzakere toplantımızın amacı şu şekilde açıklanmıştır:

Maddi ve manevi açıdan şehrimizi kalkındırmak ve mutlu, huzurlu bir toplum olabilmektir.

Bu başarıyı diğer toplumlara örnek oluşturabilmek için tüm kurumları ve ilgi duyan tüm insanları ile ülkemizin en müreffeh şehri ÜNYE, yani YENİ BİR ÜNYE ortaya çıkarmak için bir araya gelmek, organize olmak, çalışmak, projeler üretmek, en uygun projeleri hayata geçirmektir.

Bu çalışma tam bir kalkınma seferberliği olacak ve hiçbir siyasi mülahaza barındırmayacak, tamamen sivil ÜNYE KALKINMA PROJESİ olarak yürütülecektir.

Bu bir dernekleşme, vakıflaşma, federasyon veya konfederasyon kurma çalışması, birilerine rakip olma, şahsımıza bir şeyler koparma çalışması da değildir.

Kıskançlıkların, haksız ve yersiz rekabetlerin, tembelliğin, ilgisizliğin yakıldığı, yıkıldığı, sevginin, saygının, kardeşliğin, fedakârlığın, çalışkanlığın, üretimin, huzurlu, müreffeh geleceğimizin şekillendirileceği faydalı bir müzakere toplantısı olmasının amaçlandığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.