Sağlık Hamlemiz Tüp Bebek Olmalı

Geçtiğimiz yıl ele aldığımız konulardan birisi Adli Tıp Kurumuydu. Ordu için gerekliliğini belirtmiştik ve şehre gelenleri tarafından desteklenerek Ordu’da Adli Tıp Kurumu kurulmuştu. Acılı aileler artık cenazelerinin Trabzon’da beklemiyor. Acılı ailelerinin derdine bir nebze çözüm olabildiysek ne mutlu bizlere. Bu sefer daha fazla mutlu olan aileleri ele alalım istedim. Yeni baba olan bir kişi olarak evlat duygusunu herkesin tatmasını isterim. Ordu’da yaşa belki de binlerce aile bu duyguyu tatmak için ciddi çaba ve maddiyat sarf ediyorlar. Tüp bebek yöntemiyle çocuk s isteyen ailelerden bahsediyorum. Gördükleri tedavinin ardından bebek için tek yol tüp bebek ise Samsun başta ol Ankara ve İstanbul’un yolunu tutarak günlerce orada kalıyorlar ve bu süreçte ciddi maddiyat gerektiriyor.

Ordu Tüp Bebek Merkezi ile Ne Kazanır?

Her şeyden önce mutlu insanların yaşadığı şehir olarak bilinen ilimiz de daha fazla mutlu insan yaşar. Aileler çocuk kilometreler kat etmeden ve ciddi paralar ödemeden kavuşurlar. Hem neden bu hizmeti alabilmek için insanlar için belki medya aracılığı ile kamuoyuna çok yansımıyor ama çocuk olmamasından ötürü huzuru kaçan aileler var. He örneklendirelim. Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin başında eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin b gün sekreterine bir kadın başvurur ve kendisiyle görüşmek istediğini söyler. Fatma Şahin ağlayarak içeri giren Kadının isteği ne iş ne de maddi yardımdır. Dilinden dökülen kelimeler sırayla şu şekildedir; “Çocuğumuz olmadığı bana kuma getiriyor, lütfen bana yardım edin”. Kadının çaresizliği ve akan gözyaşlarıyla birlikte söyledikleri aslında değil çocuğu olmayan birçok ailede kadınların yaşadığı durumdu. Bu görüşmenin ardından Gaziantep’e Tüp Bebe kurulur. Merkezin kurulmasıyla rakamlar da incelendiğinde bakılır ki ildeki boşanma sayıları oldukça aşağı düşmüş yapılacak olan merkezle sağlanacak manevi bir kazanım. İşin ciddi maddi kazanımı da mevcut, nasıl? Öncelikli ola tüp bebek için harcadığı paralar azalacak. Yol gitmeyecekler, otelde kalmayacaklar. Diğer yandan Ordulular nasıl başka şehirlere giderken para ödüyorlarsa Ordu’ya kurulacak olan merkez ile birlikte Ordu sağlık turizmi adına ciddi bir hamle yapmış olacak. Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Tokat gibi çevre illerden Ordu’ya olan talep artacak. Turizmde yaşadığımız artışa sağlık sektöründen de katkı sağlanmış olacak.

Buradan Milletvekillerimiz, Ordu Valimiz Seddar Yavuz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz olmak üzere mülki amirlere çağrımdır. Adli Tıp Kurumunda olduğu gibi bunu da başaralım. Orduluların mutluluğu ve huzuru için.

The following two tabs change content below.
Nuh Medya
Ünye Meydan Gazetesi Yönetim Kurulu.


Nuh Medya

Ünye Meydan Gazetesi Yönetim Kurulu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kayseri universiteli escort