Büyükşehir, Temmuz Ayı Meclis Toplantısını Yaptı

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, Temmuz ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Enver Yılmaz, toplantıda gündem maddelerine geçmeden önce bazı yatırımlarla ilgili meclis üyelerine bilgilendirme yaptı.

 “Belirlenen Alanlar Dışında Denize Girmeyin”

 Hafta sonu yaşanan boğulma vakaları nedeniyle vatandaşlara dikkatli olmaları yönünde uyarılarda bulunan Başkan Yılmaz, “İlimizde boğulma vakalarında ciddi artış yaşandığını görüyoruz ve bu konuda hassas davranılması gerektiği kanaatindeyiz. Boğulma vakaları ne yazık ki Büyükşehir Belediyemizin güvenli olarak belirlediği ve cankurtaran hizmeti verdiği alanlar dışında gerçekleşiyor. Büyükşehir olarak Altınordu, Ünye, Fatsa, Gülyalı ve Perşembe ilçelerimizde 13 plajda 60 personel, 3 jet ski ve 2 adet zodyak bot ile hizmet veriyoruz. Vatandaşlarımızdan bu alanlarda denize girmelerini rica ediyorum. Hafta sonu yaşanan can kayıpları bizleri çok üzdü. Yaşamını yitiren kardeşlerime Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Süleyman Felek Caddesi Ve Köprübaşı Meydanı’nın Açılışı 25 Temmuz’da

Büyükşehir Belediyesi tarafından trafiğe kapatılarak cephe giydirme çalışmalarıyla modern bir görünüme kavuşturulan Süleyman Felek Caddesi ile Köprübaşı Meydanı’nın açılışının 25 Temmuz’da yapılacağını duyuran Başkan Enver Yılmaz, “Trafiğe kapattığımız Süleyman Felek Caddemiz ve devamındaki Köprübaşı Meydanı’mızın resmi açılışını 25 Temmuz’da gerçekleştireceğiz. Açılış Ordulu Sanatçı Gülşen’in vereceği konserle taçlanacak. Resmi takvimi Ekim ayı olan projemiz 3 ay öncesinde hizmete sunuluyor. Üstyapı görsellerini açılış sonrasında yerleştireceğimiz çalışmamız, Yaşayan Şehirler Platformu tarafından da yılın kent estetiği ödülüne layık görülmüş bir uygulama projesidir” diye konuştu.

Ters Ev Projesi’nin Uygulandığı 3. İl Ordu Olacak

Bölgede emsali olmayan Ters Ev Projesi’nin ihalesinin gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Yılmaz, “Aksiyon fotoğrafçıları tarafından yoğun ilgi göreceğine inandığımız Ters Ev Projemizin ihalesini gerçekleştirdik. Dünyada 16 örneği olan proje, Türkiye’de Antalya ve Ankara’dan sonra Ordu’da da hayata geçirilecek” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Mahallesi’ne Selçuklu Mimarisinde Yeni Cami Yapılacak

Altınordu ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’ne Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir cami yapılacağını söyleyen Başkan Enver Yılmaz, caminin 220 metrekare zemin üzerinde Selçuklu mimarisine göre hayata geçirileceğini kaydetti.

Düzoba Yayla Şenlikleri’ni De Büyükşehir Düzenleyecek

Hizmetin tek elden yönetilmesi adına şenliklerin Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını ifade eden Başkan Yılmaz, “Korgan Orman Gülü, Gölköy Uluvahta, Aybastı Perşembe Yaylası ve bu ay sonunda Çambaşı Yaylası Festivali’ni düzenleyeceğiz. Kumru ilçemizin Düzoba Yayla Şenlikleri’ni de önümüzdeki yıldan itibaren biz yapmayı planlıyoruz” dedi.

Organik Ürünler Daha Steril Bir Ortamda Satışa Sunulacak

Büyükşehir tarafından El Emeği Çarşısı’nın bulunduğu alanda organik köy ürünlerinin de satışa sunulacağını belirten Başkan Enver Yılmaz, “Halkımız ürettiği ürünleri satmak için yer aramayacak. Bu alana gelecek ve ürettiği organik ürünleri daha temiz bir ortamda vatandaşa sunulabilecek” diye konuştu.

Başkan Yılmaz’ın konuşmasının ardından gündem maddelerine geçildi. 38 maddenin görüşüldüğü toplantıda 29 gündem maddesi karara bağlanırken, 9 gündem maddesi de komisyonlara havale edildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi, bir sonraki toplantısını 10 Ağustos Cuma günü saat 14.00’te gerçekleştirecek.

The following two tabs change content below.
Nuh Medya
Ünye Meydan Gazetesi Yönetim Kurulu.


Nuh Medya

Ünye Meydan Gazetesi Yönetim Kurulu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kayseri universiteli escort