3 Kişilik Büyük Mehter Takımı

Mehter Hocası Zafer İşlek Ünye Sabancı çocuk yuvasında çocukları mest etti.

2008 den bugüne kadar milli eğitim bakanlığında mehter hocalığı yapan Zafer İşlek İstanbul’da 13 kişiden 60 kişiye kadar ulaşan bir mehter grubu olduğunu aynı zamanda Türkiye, Avrupa, Amerika nerden çağrılırlarsa gittikleri yerler de mehter takımı kurduğunu ve 2-3 sene eğitim vererek onlara mehteri öğrettiğini söyledi.  Çocuklardan oluşan ilk kız mehter takımı ve ilk engelliler mehter takımının da hocalığını yaptığını söyledi.

Son Osmanlı Zafer İşlek mehter marşlarından oluşan konserinde kendisini izlemeye gelen çocuklara coşku dolu dakikalar yaşattı. Adeta tek kişilik bir mehter takımı olan işlek hem söylediği marşlar hem de ağzıyla yaptığı zurna sesiyle çocukların ilgi odağı oldu.

Zafer İşlek ise yaptığı konuşmada, “ Amacım gençliği eğitmek, mehteri anlatmak, tarihimizi anlatmak. İster anaokulu olsun ya da üniversite olsun. İnsanlara tarihimizi anlatabilmek tek amacımdır. Burada olmaktan mutluluk duydum, tarihi bir mirasımız olan mehter müziğini yaşatmaya çalışıyoruz. Bize gösterilen ilgiden dolayı ise teşekkür ediyorum” dedi.

The following two tabs change content below.
Nuh Medya
Ünye Meydan Gazetesi Yönetim Kurulu.


Nuh Medya

Ünye Meydan Gazetesi Yönetim Kurulu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kayseri universiteli escort