Minik Ömer’e Son Görev

Muğla’nın Bodrum ilçesinde düğün konvoyunun geçişi sırasında geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybeden Ömer Faruk Odabaşı Samsun’un Terme ilçesi Sakarlı Mahallesinde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.
Muğla’nın Bodrum ilçesi Gümbet Mahallesi’nde 4 Temmuz 2018 Çarşamba akşamı meydana gelen kazada düğün konvoyunun geçişi sırasında ailesi ile birlikte karşıya geçmeye çalışan Ömer Faruk Odabaşı (8)’na sürücünün fark etmemesi sonucu araç çarptı. Çarpmanın etkisiyle olay yerine gelen ambulans ise Ömer Faruk Odabaşı Bodrum Devlet Hastanesi’ne götürüldüğü sırada ambulans içerisinde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Son sözleri “Benim bir şeyim yok üzülme anne” oldu
Küçük çocuk kaza yerinde ilk müdahalesi yapıldıktan sonra sedye ile ambulansa bindirilirken üzüntüden ağlayan annesine “Anne üzülme benim bir şeyim yok” dedi. Küçük Ömer Faruk’un iç kanamaya bağlı nedenlerden dolayı hayatını kaybettiği öğrenildi.
Baba sırtımda bir şey var mı
Kaza sonrası yaşananları anlatan baba Murat Odabaşı,”Kaza sonrası araç çocuğumu zaten bir metre kadar altında sürükledi. Aracın altından biz çıkardık. Çıkardığımızda bilinci yerindeydi. Baba sırtımda bir şey var mı diye bana sordu. Bilinci açıktı. O esnada annesi geldi. Annesine bir şeyim yok anne dedi. O sırada hastaneye yola çıktığı esnada ambülans içerisinde ağırlaşmaya başladı.”dedi.
Çocuğunum tatilde olduğu için futbol okuluna yazdırdım
Cenazede oğlunun kaza anını anlatan baba Murat Odabaşı,”Büyük oğlum tatile geldiği için futbol okuluna yazdırmıştım. Evimizin karşısında iki şeritli yolda karşıya geçmeye hazırlanıyorduk.Tek taraflı yol tıkalı olduğu için diğer şeritte 15 araçlık bir konvoy vardı. Bizde tam karşıya geçeceğimiz sırada konvoyların arkasında bekleyen aracın bir tanesi araçların önüne geçmek için sol şeritten sollama yaptı. Bizde yola çıktığımız için Ömer’im karşıya koşarak geçmek istedi. Aracın fark etmemesi sonucu çocuğuma araç çarptı.
Arkadaşları Ömer’i Anlattı
Cenazeye katılan arkadaşları Abdurrahman Demirci ve Fırat adalı arkadaşları Ömer’i anlatarak,” Arkadaşımızı 3 hafta önce görmüştük. İyi birisiydi. beraber zaman geçirirdik. Allahın taktiri böyleymiş.”dedi.
Anne fenalık geçirdi
Evinden son helallik alınması için Minik Ömer’in tabutu başında fenalık geçiren anne Nurgül Odabaşı baygınlık geçirdi. Yakınlarının tesellisi ile ayakta zor duran anne ayakta güçlükle durabildi. Cenaze namazının ardından minik Ömer Samsun Terme ilçesi Sakarlı Mahallesi Sahil Yolu Camisinde cuma namazını takiben kılınan cenaze namazından sonra memleketi Çaybaşı ilçesi İçeribükü Mahallesi Kozluk Mevkii’nde toprağa verildi.

 

 

The following two tabs change content below.
Nuh Medya
Ünye Meydan Gazetesi Yönetim Kurulu.


Nuh Medya

Ünye Meydan Gazetesi Yönetim Kurulu.


One thought on “Minik Ömer’e Son Görev

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kayseri universiteli escort