ÜTSO Seçimlerini ‘Yeşil Liste’ Kazandı

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ÜTSO) bugün yapılan seçimlerinde işadamı irfan Akar’ın  başında bulunduğu Yeşil Liste adayları grupları kazandı.

Ütso’nun bugün yapılan seçimleri yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşti. İşadamı İrfan Akar’ın başında bulunduğu Yeşil Liste 14 Meslek Komitesinden 9’unu da kazanarak tarihi bir zafere imza attı. Yeşil, sarı, ve beyaz olmak üzere 3 listenin yarıştığı seçimlerde oy verme işlemi sabah 09:00’da başladı 17:00’a kadar sürdü. Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından yapılan oy sayımında Yeşil Liste ekibi, 14 meslek komitesinin 8 sandık ile 1 sandığın kura ile çekilmesinin ardından toplamda 9 sandığın oyunu aldı. Sonuçların açıklanmasının ardından bir açıklama yapan işadamı İrfan Akar,” Çok çalıştık tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Aileme oy veren vermeyen herekse teşekkür ediyorum.Güçlü bir ekiple iyi çalışarak hazırlandık. Beklediğimiz bir sonuçtu,herkese hayırlı olsun.”dedi.

Sonuçlara göre 8 sandık yeşil,2 sandık sarı,2 sandık beyaz,2 sandık kura çekimi oldu.18 meclis üyesi yeşil listeden, 6 meclis üyesi sarı listeden, 6 meclis üyesi beyaz listeden çıktı. Buna göre 1. Gru Yeşil kazanarak 14 beyaz,11 sarı,18 yeşil,2. Grup yeşil kazanarak 16 beyaz,11 sarı,20 yeşil,3. Grup yeşil kazanarak 11 beyaz, 10 sarı,19 yeşil,1 boş oldu. 4. Grup eşit çıkınca kura çekildi. Oy sonucunda 35 beyaz,32 sarı, 35 yeşil çıktı. Kura belirlenerek 1 beyaz 1 yeşil listeden meclis üyesi seçildi.5. Grup ise beyaz kazanarak 35 beyaz,24 sarı,30 yeşil ve 1 geçersiz oy sayıldı.

The following two tabs change content below.
Nuh Medya
Ünye Meydan Gazetesi Yönetim Kurulu.


Nuh Medya

Ünye Meydan Gazetesi Yönetim Kurulu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir