Doğa Koleji Akademik Başarısını Çarşamba’ya Taşıyor

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle,  açılacak yeni kampüsle Doğa Koleji’nin akademik başarısını Çarşamba’ya taşıyacaklarını söyledi.

Doğa Koleji Türkiye’nin en büyük okullar zinciri olarak kampüs sayısını arttırmaya devam ediyor. Çarşamba basını ile bir araya gelen Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Çarşamba kampüsünü açarak bölgede iki kampüs ile eğitim vereceklerinin müjdesini verdi. Çarşamba Göl Restaurant’da yapılan basın toplantısında Ali Rıza LÜLE, Doğa Koleji’nin hedeflerini paylaştı. Ali Rıza LÜLE, Çarşamba kampüsünde açılacak Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu ve Fen Lisesi ile dünyaya entegre bireyler yetiştireceklerini vurguladı.

Ali Rıza LÜLE, “Doğa Koleji Çarşamba kampüsü ile yeni eğitim-öğretim döneminde öğrencilerimize eğitim imkanı sunacağız” dedi. Çarşamba ve civar ilçelerdeki (Terme, Salıpazarı Ayvacık, Tekkeköy) öğrencilerin başarılı olmaları için tüm imkanları sunacaklarını söyleyen Ali Rıza LÜLE, yeni açılacak kampüste Doğa’nın eğitim kalitesinden ödün vermeyeceklerini vurguladı. Okullarda modern eğitim tekniklerini kullanarak yenilikleri takip eden, ufku geniş, özgüveni yüksek ve yaratıcı düşünen bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Ali Rıza LÜLE, “Ülkesine ve değerlerine bağlı, sorgulayan, donanımlı liderler yetiştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Doğa Koleji’nde öğrenciler, küçük yaşta aldıkları İngilizce eğitimi, lisede Doğa’ya özgü t-MBA modeli, kodlama robotik dersleri ile geleceğin liderleri olarak yetişiyor. Akademik alandaki başarıları, Doğa’ya özgü geliştirilen eğitim modelleri, yabancı dil eğitimi, 3S’i (sanat, spor, sosyal faaliyet), alanında başarılı akademik kadrosu, kendi eğitim materyallerini oluşturması gibi birçok özelliği Doğa Koleji’nin tercih edilme sebeplerinin başında geliyor.

Doğa Fen Lisesi ile Ayrıcalıklı Eğitim

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında eğitim vermeye başlayacak Çarşamba kampüsü, anaokulundan liseye eğitim imkanı sunacak olup, lise kısmında Anadolu ve Fen lisesi ile öğrencilerini akademik başarı ile buluşturacak.

Çarşamba kampüsü Anadolu ve Fen Lisesi’ne ulusal sınavlarda başarı elde etmiş, yeterli puana sahip öğrenciler alınacak. Fen Lisesi alımları kademeli olarak 9. sınıftan başlayarak gerçekleşecek. Fen Lisesi’ne girmeye hak kazanan öğrenciler Doğa Kolejine özgü Talim Terbiye Kurulu onaylı Fen Lisesi eğitim müfredatı ile ayrıcalıklı bir eğitim görecek. Fen Lisesinde, proje tabanlı eğitime tabi tutulacak öğrenciler, TÜBİTAK ve uluslararası projelere katılma imkanı bulurken, aldıkları yabancı dil eğitimiyle dünyaya entegre bireyler olarak yetişecek.

“Gelenekseli Unutmadan Yeni Çağı Yakalıyoruz”

Doğa Koleji öğrencileri lisede aldıkları t-MBA eğitim modeli ile dünyayı, yönetsel, ekonomik ve stratejik açıdan yorumlayabilme yetisi kazanıyor. Öğrenciler aldıkları girişimcilik dersleriyle özgüvenli yetişirken, iş dünyasının kodlarını öğreniyor ve üniversite eğitimiyle tanışmış oluyor.

Eğitim siteminde milli değerlerimizi unutmadan geleneksele sahip çıkarak, yeniliği yakalamayı başardıklarını dile getiren Ali Rıza LÜLE, 1. sınıftan, 12. Sınıfa kadar uygulanan Kodlama ve Robotik atölyelerinde, öğrencilerin geleceğin teknolojik hayatına hazırlanarak dijital dünya kurallarını öğrenerek yetiştirildiğini aktardı. Milli Eğitim müfredatına uyarak Doğa’ya özgü t-MBA modeli ile geleceğin liderlerini yeni açılacak kampüslerde erken yaşta yetiştireceklerini bir kez daha vurguladı.

“Doğa’da Sosyal Yönü Kuvvetli Gençler Yetiştiriyoruz”

Eğitim kalitesinde ivmeyi her zaman daha yukarı taşımayı ilke edinen Doğa Koleji, akademik başarılarının yanı sıra sanat, spor ve sosyal alanlardaki başarılarıyla da öne çıkıyor. Spor alanında önemli  başarılara imza atan Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Yeni kampüslerimizdeki öğrencilerimiz de ulusal ve uluslararası alanda önemli başarılar elde edecektir” dedi. Doğa’da aynı zamanda sosyal gençler yetiştirdiklerinin altını çizdi.

Çarşamba Kampüsü

2018-2019 eğitim- öğretim yılında eğitim vermeye başlayacak Çarşamba kampüsü, 4 bin  metrekare arazide 1000 metrekare alana, 7300 metrekare kapalı alana inşa edilecek. Kampüs içerisinde Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise birimleri olacak. Lise kısmı ise  Anadolu ve Fen Lisesi olarak eğitim verecek.

Kampüste, 42 derslik ve tematik sınıflar, dijital laboratuvarlar, Kodlama-Robotik, sanal gerçeklik ve bilişim teknolojileri sınıfı, mühendislik, mekatronik atölyeleri yer almaktadır. Bir çok uygulama ortamının bulunduğu kampüste, beş farklı atölye ile sanat sokağı, ısıtmalı ve kapalı yüzme havuzu, 400 kişilik konferans salonu, 450 metre kare kapalı spor salonu, 500 kişilik yemek salonu bulunacak.

The following two tabs change content below.
Nuh Medya
Ünye Meydan Gazetesi Yönetim Kurulu.


Nuh Medya

Ünye Meydan Gazetesi Yönetim Kurulu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir