Hakkari’de ki Şehit Ateşi Ünye’ye Düştü

Hakkari’de ki Şehit Ateşi Ünye’ye Düştü

Hakkari’de görev yapan Ünyeli Uzman Çavuş Kerim Örtücü, bugün sabah saatlerinde şehit oldu.

Bu sabah Hakkari-Çukurca karayolundaki Çimenli köyü yakınlarında terör örgütü PKK mensuplarının tuzakladığı el yapımı patlayıcı, bölgede faaliyet yürüten güvenlik güçlerinin geçişi esnasında infilak ettirildi.  Saldırıda, Ünyeli Jandarma Uzman Çavuş 24 yaşındaki Kerim Örtücü şehit oldu.

Henüz 4 aylık uzman çavuş olan ve ilk görev yerinde şehit düşen Uzman Çavuş Kerim Örtücü’nün Ünye ilçesi Taflancık Mahallesi’nde yaşayan ailesine acı haberi Fatsa Kaymakamı Ünye Kaymakam Vekili Mehmet Yapıcı, Ünye İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Gökhan Coşkun ve Ünye Askerlik Şubesi başkanı Personel Üsteğmen Vahap Özyılmaz tarafından verildi.

Acı haberi alan aile, göz yaşlarına boğuldu. Şehit annesi 48 yaşındaki Maide Örtücü, “Biz burada rahat uyuyalım diye canlarınızı verdiniz oğlum, Allah bizi de senin şefaatine nail eylesin oğlum, bizi seninle buluştursun oğlum, Uzun uzun ağrılar diner, ayaklarımın ağrısı diner  ama yüreğimin ağrısı dinmez oğlum” diyerek oğlunun ardından ağıt yaktı.

Hainlere inat ağlamayacağım diyen ve ardından dayanamıyorum diyerek göz yaşı döken acılı baba 51 yaşındaki Ahmet Örtücü; “Yavrum inşallah şehitlik mertebesine ulaştı. Gitme yapma dedim, oda bana yazılmışsa her yerde bulur dedi. Ama bize dayanmak çok zor” dedi.

Üç erkek kardeşin en büyüğü olan Şehit Uzman çavuş Kerim Örtücü, yarın Ünye Şehir Stadında düzenlenecek törenin ardından son yolculuğa uğurlanacak.

The following two tabs change content below.
Nuh Medya
Ünye Meydan Gazetesi Yönetim Kurulu.


Nuh Medya

Ünye Meydan Gazetesi Yönetim Kurulu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir