Ünye’nin TEOG Şampiyonu Doğa Okullarından

Ünye Doğa Okulu Öğrencisi Ali Berkay Şahin, TEOG sınavında 120 sorunun tamamını yaparak Türkiye birincileri arasına girdi. Başarılı öğrenciyi tebrik eden Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Ali Berkay Şahin’i altınla ödüllendirdi.
23-24 Kasım 2016 tarihinde yapılan TEOG sınavında Ünye Doğa Okulu 8. Sınıf Öğrencisi Ali Berkay Şahin, TEOG sınavında 120 sorunun tamamını doğru cevaplandırarak Ünye’den Türkiye birincileri arasına giren tek isim oldu.
Hedefinin Bilgisayar Mühendisi olmak olduğunu belirten başarılı öğrenci ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem, Ünye Doğa Orta Okulu Müdürü Gülseren Kaya, Müdür Yardımcısı Nesrin Özcan ve öğrencinin annesi Hülya Şahin, Ünye Kaymakam’ı Ümit Hüseyin Güney’i makamında ziyaret etti. Ali Berkay Şahin ile Ünye Doğa Okulu idareci ve öğretmenleri ile ailesini tebrik eden Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, “Ali Berkay Şahin kardeşimiz TEOG’da büyük bir başarı elde etti. Bu başarısıyla başta onu yetiştiren ailesi, onu eğiten öğretmenleri ve bizleri sevindirdiği gibi aynı zamanda tüm Ünye’nin de gururu oldu. Ülke olarak en büyük ihtiyacımız eğitim ve öğretimdeki başarıdır. Çünkü kalıcı gelişmenin, istikrarlı büyümenin olmazsa olmazı eğitimdir. Bizler bu yolda eğitime katkı sağlayanlara, öğrencilerimize her zaman destek olmalıyız. Eğitim öğretimin devletimizin en öncelikli anayasal görevi ve yetkisi olduğunun bilinciyle eğitim için her türlü ortam ve imkânı oluşturmalıyız. Ben öğrencimizi tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum. Böyle güzel örnek öğrencilerimiz çoğalsın, esin kaynağı olsun. Ünye’mizde de böyle güzel başarıları öğrencilerin çıkabileceğini ve çıktığını fiilen göstermiş olduğu için Ali Berkay’a teşekkür ediyorum. Seni yetiştiren başta anne ve babana, öğretmenlerine, milli eğitim camiasına da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

The following two tabs change content below.
Nuh Medya
Ünye Meydan Gazetesi Yönetim Kurulu.


Nuh Medya

Ünye Meydan Gazetesi Yönetim Kurulu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir