OSKİ CEVİZDERE IRMAĞINA BARAJ KURUYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü, Ordu’ya yapılacak baraj ve gölet projeleri için Ankara’da bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu. Ayrıca yatırımlarda kullanacağı krediyle ilgili İLBANK ile görüşmeler gerçekleştiren heyet, vana malzemesi üreten bir fabrikaya da teknik gezi düzenledi.
OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, Genel Müdür Yardımcısı Suat Olgun ve Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Nurettin Karagöz’den oluşan OSKİ heyeti, Ankara’ da çeşitli bürokrat ve yöneticiler ile bir araya gelerek görüşmeler gerçekleştirdi. Devler Su İşleri( DSİ) Genel Müdürü Murat Acu, İlbank Genel Müdürü Yusuf Büyük, İlbank Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu ile vana üretimi yapan bir fabrikaya teknik gezi düzenlendi.
ÜNYE VE FATSA’ YA İÇME SUYU BARAJLARII İNŞA EDİLECEK
Devler Su İşleri( DSİ) ile temaslarını sıkı bir şekilde sürdüren OSKİ, DSİ Genel Müdürü Murat Acu’yu makamında ziyaret ederek, baraj ve gölet projeleri hakkında görüşmeler yaptı. Nüfus bakımından Ordu’ nun en yoğun ilçelerinden olan Ünye ve Fatsa’ nın uzun yıllar su ihtiyacını karşılayacak baraj ve gölet projelerinin fizibilite çalışmaları devam ediyor. Ünye ilçesi Yeşilkent mahallesinde yapılması planlanan baraj ile 2050 yılında oluşması tahmin edilen 210 bin kişiye hizmet vermesi planlanıyor. Fatsa ilçesi Bolaman ırmağı üzerine yapılması planlanan Hisarbey baraj projesi ile 2050 yılında oluşması tahmin edilen 230 bin kişinin içme suyu ihtiyacı karşılanmış olunacak. Ayrıca Ordu’nun çeşitli bölgelerine planlanan 8 adet su göletlerinin projeleri de masaya yatırılarak konuşuldu.
UZUN SOLUKLU YATIRIM PROJELERİNİN KREDİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Yatırımlarının birçoğunu öz kaynakları ile gerçekleştiren OSKİ, uzun soluklu ve geniş kapsamlı yatırım çalışmalarının kredileri için İLBANK Genel Müdürlüğünde bir dizi ziyaretlerde bulundu. Yapılan görüşmelerin ardından İLBANK Genel Müdürü Yusuf Büyük ile İLBANK Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş’a ziyaret yapıldı.

The following two tabs change content below.
Nuh Medya
Ünye Meydan Gazetesi Yönetim Kurulu.


Nuh Medya

Ünye Meydan Gazetesi Yönetim Kurulu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir